Sauna s ametystovou geodou

Hledali jsme pro Vás zážitek, který by pomohl Vašemu tělu i duši a navázal na možnost návštěvy naší finské sauny, tento prožitek jsme pro Vás našli.

    Naše ojedinělá ametystová sauna je výjimečná procedura, která vyšla ze zkušeností s využitím vzácných krystalů umístěných v prostorách finské sauny. Tato kombinace se opírá o filozofii finské sauny samotné, kterou Finové shrnují do sloganu „žena i muž jsou hodinu po saunování nejkrásnější“.

    Za vším stojí teplo - zdroj života od počátku lidské i předlidské existence. Saunová lázeň je komplex intenzivních tepelných podnětů vzdušného a vodního media. Především pro výrazný celkový vliv na organizmus má saunová lázeň i v oblasti lokálního vlivu vůči většině přípravků, usilujících o uvedený estetický projev, mnohé výhody. Vše spočívá v přirozených dějích termoregulace, tedy v řízení obrany organizmu vůči teplotě, která buď převyšuje či nedosahuje normální teplotu lidského těla 37°C. Tyto děje se prezentují reakcemi krevního oběhu a potního systému. V těchto obou anatomicko-fyziologických složkách lze nalézt vysvětlení nejen bezprostředního účinku na kůži, jak praví uvedené finské rčení, ale i celkového dlouhodobého vlivu na organizmus, který se odrazí také v estetické kvalitě pokožky. V kombinaci s léčebnou složkou ametystové geody umístěné v sauně, dochází k výraznému zvýšení účinku procedury saunování, Ametyst byl již ve starověku pojmenován podle řeckého slova ametystos – opojný. Z hlediska lečebného vlivu na lidský organismus tento mocný krystal podněcuje produkci hormonů. Vylaďuje systém žláz s vnitřní sekrecí a metabolismus. Posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Jedná se o skvělý čistič krve. Ametyst dokáže ulevit od tělesné, citové a duševní bolesti nebo od stresu.Tento krystal mimořádně blahodárně působí na mysl, kterou dokáže podle potřeby uklidnit i povzbudit. Pokud meditujete, odvrací vaše myšlenky od všeho světského směrem k uklidňujícímu a hlubšímu poznání. Umí zmírňovat obavy, umožňuje zlepšit soustředění a udržet pod kontrolou vše, čemu se právě věnujete. Napomáhá přijímání nových myšlenek. Kámen působí příznivě na schopnost rozhodování. 

    Naši ametystovou saunu doplňují další vzácné krystaly jako je selenit či růženín, které mají další výjimečné schopnosti a my Vám doporučujeme tento saunový prožitek pro vyladění Vašeho organismu absolvovat alespoň dvě hodiny týdně. Součástí saunového prožitku je zchlazení v ochlazovacím bazénku a relaxace v odpočívarně, kde svůj pitný režim doplníte revitalizovanou vodou či lahodným čajem, případně zakousnete čerstvého ovoce.

 

    Těšíme se na Vás 

Váš tým ametystové sauny.