Aromaterapeutická masáž

    Aromaterapeutická masáž je spojení rekondiční klasické masáže a aromaterapie. K aroma masáži se používají rostlinné oleje, které se mísí s několika kapkami aromatické esence. Tyto éterické vonné esence jsou výtažky z různých částí rostlin, a mohou mít stimulující nebo uklidňující účinky. Éterické oleje se pro klienta vybírají tak, aby odstranily jeho zdravotní potíže a přivedly jeho tělo do rovnováhy.

    Aromatické látky nepůsobí na tělo pouze vstřebáváním přes pokožku, ale i vdechováním vonných látek. Díky vůni se ovlivňuje nervová soustava a klient se dostává do psychické pohody. Celkově tato masáž uvolňuje stres a napětí a posiluje imunitní systém tím, že napomáhá čistit lymfu. Mezi další účinky se řadí zlepšení krevního oběhu a léčba bakteriálních nemocí. Specificky vybrané esence blahodárně působí i na obnovu pokožky, akné, vyrážku nebo celulitidu.

Kontraindikace:

    Aromatická masáž není vhodná při infekčních onemocněních, horečkách, při leukémii a rakovině lymfatických uzlin a hnisavých onemocněních kůže.