ÚPLNA NOVINKA V OÁZE - KINESIOTAPING

14.04.2017 12:42

Jste v pooperačním stavu a chcete být co nejdříve na nohou? Sportujete a cítíte, že některé svaly jsou přetížené nebo dokonce bolí? Máte problémy s prokrvováním nebo trpíte na pohmožděniny ze sportovní činnosti či vlastního zavinění?

Na všechny tyto neduhy přinášíme do naší Oázy srdce novou metodu, která je poměrně mladá, ale v této době se velice rozvinula a můžeme ji vidět na každém kroku - KINESIOTAPING

Co to vlastně je Kinesiotaping ?

Metoda pocházející z Japonska, využívající ve sportu, rehabilitacích, pooperačních stavech těhotenství a dalších případech. Přináší úlevu od bolesti, zkracuje dobu hojení, prokrvuje postiženou oblast, podporuje chod svalů a může se využít i jako prevence proti zranění.

Princip kinesiotapingu je ve vlastnostech pásky, kterou lepíme na postižené místo. Jedná se o pruh pásky vyrobené z bavlny s elastickými vlastnostmi, díky kterým tape bez problému přilne na pokožku a kopíruje každý její pohyb, jako by byl její součástí. Páska nijak neomezuje hybnost, naopak aktivně napomáhá a podporuje pohyb svalů, přičemž působí i jako ochrana před vysokým napětím, které na sval může působit.

Těší se na Vás Ondra.